Pocta Španělsku
Španělské a sefardské písně
„El Maestro“ 1536 – LLuís del Milà (1500-1561)
Sospiro una señora
Sospirastes Baldovinos
Falai minha amor
Pavana I
Fantasia
„Cançoner del Duc de Calabria“, 1556
Desdeñado soy d´amor
„Cancionero de Palacio“ from 1470 to 16th Century
Danza Alta
Que me quereis caballero
Juan Hidalgo (1614 – 1685)
Peinándose estava un olmo (Tono humano)
Anónimo español S.XVII
Vuestros ojos tienen de amor no sé qué
José Marin (1619 – 1699)
Si quieres dar Marica en lo çierto
(manuscrito MU 4-1958, Mu.Ms.727, Fitzwilliam Museum, Cambridge)
Gaspar Sanz (1640-1710)
Españoleta
Paradetas
Canarios
Luis de Briceño (fl.1610 – 1637)
Ay, amor loco
Mateo Romero (1575 – 1647)
Romerico florido
Anónimo S.XVII
Jácara: No hay que decir el primor
Catalan and Sephardic melodies
De Santany
A la voreta del mar
Cançó del lladre
Una matica de ruda
Morenica
Morena me llaman
Účinkují
![arrow](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/themes/plaisirsdemusique/img/arrow.png)
![](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/uploads/beatriz_lafont_murcia.jpg)
Beatriz Lafont Murcia
zpěv, kastaněty
![](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/uploads/beatriz_lafont_murcia.jpg)
Beatriz Lafont pochází z Valencie, kde studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música a Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo. Během studia získala třetí cenu na mezinárodní soutěži V Certamen de Guitarra „Luys Milán“ (L’Olleria), cenu pro nejlepšího valencijského umělce a cenu publika.
Za podpory stipendia Instituto Valenciano de la Música se přesunula do Nizozemí, kde studovala bakalářský i magisterský program ve zpěvu staré hudby na Koninklijk Conservatorium v Haagu se zaměřením na raně barokní italskou hudbu a vlastní doprovod na theorbu. Zpěv studovala u Rity Dams, Michaela Chance, Jill Feldman a Petera Kooije, hru na theorbu u Mika Fentrosse a Joachima Helda. Navštěvovala také mistrovské kursy renomovaných hudebníků jakými jsou kupříkladu Robert Expert, Marta Almajano, Cristina Miatello, Evelyn Tubb, Lambert Climent, Stephen van Dyck, Johannette Zomer, Fred Jacobs a Margreet Honig.
Vystupovala napříč Evropou s ansámbly jako La Romanina, Harmonia del Parnàs, La Sfera Armoniosa, Musica Poetica, La Academia de los Nocturnos, Le Jardin Secret, Collegium Musicum Den Haag a Música Temprana na různých festivalech jako jsou Festival de Música Antigua de Peñiscola, Festival de Música Antiga: Música, Història i Art (Valencia), Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Haag), Festiwal Twórczosci Religijnej (Żory), Dag Oude Muziek (Bilzen), Edizione Pievi & Castelli in Musica (Itálie), Hudební lahůdky (Brno) a Kasteelconcerten (Nizozemí). Pravidelně vystupuje v rádiu a nahrává CD s četnými ansámbly.
Historický i klasický zpěv vyučuje soukromě, ale také na různých institucích jako Conservatori de Música Isaac Albéniz (Girona). Od roku 2014 vyučuje na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích.
![arrow](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/themes/plaisirsdemusique/img/arrow.png)
![](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/uploads/2016/04/jc.jpg)
Jan Čižmář
umělecký vedoucí, loutna, theorba, kytara
![](https://www.plaisirsdemusique.org/wp-content/uploads/2016/04/jc.jpg)
Jan Čižmář je všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje. Pravidelně vystupuje po celém světě jako sólista s barokním a renesančním repertoárem či jako komorní a orchestrální hráč. Spolupracoval se soubory jako např. Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra of the Eighteenth Century, Rotterdam Philharmonic Orchestra či AKAMUS a s dirigenty jako Frans Brüggen, Christopher Hogwood, Giovanni Antonini, Yannick Nézet-Séguin či Christina Pluhar.
Po ukončení studia hry na kytaru a muzikologie v rodném Brně odešel do Londýna studovat na Royal College of Music, kde se začal věnovat hře na loutnu ve třídě Jakoba Lindberga. Ve studiu pokračoval na Královské konzervatoři v Haagu, kde jeho učiteli byli Nigel North, Joachim Held, Mike Fentross a Christina Pluhar. Doktorát získal na JAMU v Brně.
Intenzivně se věnuje ediční, badatelské a popularizační činnosti v oblasti staré hudby, zejména loutnové. Je zakladatelem České loutnové společnosti a editorem řady publikací, které kombinují vysoký muzikologický standard s hudebním uměním zachyceným na nahrávkách (Codex Jacobides, Losyana). Dělá veřejné prezentace a přispívá do hudebních periodik.
Jan Čižmář vyučoval hru na loutnu a příbuzné nástroje na MUK Wien, AMUZ Karola Szymanowského v Katowicích, na JAMU v Brně a na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Působil také na Akademii staré hudby při FF MU v Brně a jako hostující pedagog na řadě dalších škol v zahraničí. Pravidelně vyučuje na kurzech a masterclass v Evropě i zámoří.